19 Temmuz 2012 Perşembe

Jesolo'da 3 gün

19 Temmuz 2012 Perşembe - Hiç yorum yapılmamış

Yazın İtalya'nın kuzeyine yolunuz düştüyse, hele de Venedik taraflarına, Adriyatik Denizi'nin serin sularında rahatlamak için Jesolo'yu seçebilirsiniz.

Bu küçük belde de pek çok kamp alanı ve otel bulunuyor. Sezona göre değişmekle birlikte her bütçeye uygun yer olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ancak Jesolo gecelerine dikkat etmekte fayda var; çünkü her ne kadar gündüzleri hava oldukça sıcak olsa da, gece
battaniye örtmek zorunda kalabilirsiniz.

Öte yandan (en azından bizim gittiğimiz tarihlerde(temmuz başı)), Jesolo denizi biraz dalgalıydı, ancak genel olarak boyu geçmeyen su seviyesi sayesinde bu dalgalar eğlenceye dönüşüyordu. Sahil şeridinin de sadece kumsal olması, şahsım adına oldukça eğlenceliydi.Jesolo kumsalı yaklaşık olarak 15km. Bu sayede yer bulmakta zorluk çekmeyeceğinizi düşünüyorum. Zaten herhangi bir kamp alanında konaklıyorsanız alanınız belli olacaktır. Ancak hemen belirteyim kumsal herkese açık. Yani şemsiyeler ve şezlonglar otellere ait olsa bile, kumsalda herkes serbestçe dolaşabiliyor. Jesolo'nun merkezi biraz Bodrum'u andırıyor. Eğlence mekanları, barlar, restoranlar ve mağazalar en az gece 12'ye kadar açık. Bisiklet kiralayarak da şehirde tur atabilirsiniz.

Biz gittiğimizde kumdan heykeller sergisi vardı Jesolo merkezinde. Eğer vaktiniz varsa gezebilirsiniz. Her yıl düzenleniyor ve farklı farklı temalar seçiliyormuş. Bu yılki tema 'Venedik' idi. Giriş ücreti 2euro.

Sahil boyunca tur atan pek çok satıcı var. Güneş gözlüğünden bilekliğe, uçurtmadan deniz havlusuna kadar herşeyi satıyorlar. 


Ayrıca bir de gezici Algida arabası var. Ben kendisine 'Algida kalesi' adını taktım. Gün boyu plajda bir o yana bir bu yana gidip duruyor. Ayrıca çevrede küçük büfeler de var tabii ki.


Rüzgarı ve dalgaları değerlendiren bir sörfçü:


Bungalovlardan oluşan bir kamp örneği, ileride denizi görmek mümkün:


Nasıl Buldunuz?

0 yorum:

Yorum Gönder